Satış ve Danışma Hattı: 0324 722 22 15

FLAMİNGO-10 TATİL SİTESİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI ANASAYFA Firma Adı FLAMİNGO-10 TATİL SİTESİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI

2017-08-08 - 13:14 / Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
FLAMİNGO-10 TATİL SİTESİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI

FLAMİNGO-10 TATİL SİTESİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTI TUTANAĞI

 

 

 

 

 

 

 

15 Temmuz 2017 günü saat 21.00’da yapılan toplantıyı Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KABAN açmıştır. Divan Kurulu oluşturulması için, önerge sunulmuş, önerge oybirliğiyle kabul edilmiştir. Divan Başkanlığına Yusuf ERDOĞDU, katip üyeliklere Beyazıt Bestami SEVİN ve Fatih ÖZKÖK seçilmiştir.

 

 

 

 

Divan Başkanı söz alıp, toplantıyı açmıştır. Hazirun cetveli incelenmiş 149 kişi asil, 53 kişinin vekaleten toplantıya katıldığı anlaşılmıştır. Divan Başkanı, başkanlık divanına toplantı tutanağına imza yetkisi verilmesi hususu oya sunulmuş, oy birliğiyle kabul edilmiştir. Gündemin 4’ncü maddesine geçilmiş, gündem okunarak ilave olup olmadığı sorulmuş, gündem mevcut haliyle oy birliğiyle kabul edilmiştir. Gündemin 5’nci maddesine geçilmiş, Yönetim Kurulunun faaliyet raporu Başkan Yardımcısı Ersan KOR tarafından üyelere okunmuştur. Divan Başkanı tarafından faaliyet raporu ile ilgili söz almak isteyen olup olmadığı sorulmuş;

 

 

 

 

            Zümrüt D Blok sakini Haydar SEZGİN söz alıp, yapılan harcamaların bedeli ile birlikte açıklanmasının daha iyi olacağını ifade etmiştir. Bunun üzerine Başkan Yardımcısı Ersan KOR, yapılan harcamaların dökümünü genel kurula sunmuştur.

 

 

 

 

            Yakut A Blok sakini Ali KARAGÖZ, faaliyet raporunun davet mektubu ile birlikte üyelere gönderilmesi gerektiğini belirtti. Bunun üzerine Başkan Yardımcısı Ersan KOR, bu hususu bir dahaki toplantılarda dikkate alacağını söyledi.

 

 

 

 

            Zümrüt D Blok sakini Suat GÖKSU, asansörlere mavi etiket alınmasını geçici bir durum olduğunu, her yıl kontrollerin yapılıp, eksikliklerle ilgili yeni ödemelerin gündeme gelebileceğini site sakinleri tarafından bilinmesi gerektiğini ifade etmiştir.

 

 

 

 

            Yakut E Blok sakini Mustafa GÜLDOĞAN tarafından, sitede sürekli çalışan personel için bir kıdem tazminatı fonu oluşturulması gerektiğini ifade etmiş,  Başkan Yardımcısı Ersan KOR, bu hususun yönetim tarafından dikkate alınacağını belirtmiştir.

 

 

 

 

            Başka söz alacak kişinin olup olmadığı sorulmuş, olmadığı anlaşılınca faaliyet raporu üyelerin ibrasına sunulmuş ve oybirliğiyle kabul edilmiştir.

 

 

 

 

            Divan Başkanı, Denetim Kurulu raporunu okumak üzerine Denetçi, Gazi GERİMTERLİ’ye söz verdi.  Denetçi, Gazi GERİMTERLİ tarafından denetim kurulu raporu üyelere okunmuştur.

 

 

 

 

            Yakut E Blok sakini Mustafa GÜLDOĞAN, ecrimisil bedelinin kaç yıl daha ödeneceğini sormuştur. Başkan Yardımcısı Ersan KOR, ödemenin 2019’da biteceğini belirtti. Mustafa GÜLDOĞAN tekrar söz alarak, su borularının değiştirilmesi gerektiği ve su sayaçları üzerindeki isim etiketlerinin yenilenmesi gerektiğini ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Divan Başkanı tarafından başka söz isteyen olup olmadığı sorulmuş, söz isteyen olmayınca denetim kurulu raporu ibraya sunulmuş ve oybirliğiyle kabul edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Gündemin 6’ncı maddesine geçilmiş,  Yönetim Kuruluna bankalarda hesap açma-kapatma, borçlarını ödemeyen kat maliklerine, sitenin hukuki haklarını korumak üzere her türlü dava açmaya, kamu kurumları nezdinde her türlü işlem yapmaya, alım-satım, kiralama gibi hususlarda sözleşme yapmaya, SGK işlemleri için muhasebeciye gerekli vekalet vermeye, mahkemeler nezdinde siteyi temsilen avukat atamaya ve sitenin yönetimiyle alakalı her türlü konuda temsilen Yönetim Kuruluna imza yetkisi verilmesi hususu üyelerin oylarına sunulmuş ve oybirliğiyle kabul edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Gündemin 7’nci maddesine geçilmiş, 2017-2018 dönemi için yapılması planlanan faaliyetlerle ilgili Başkan Yardımcısı Ersan KOR’a söz verilmiştir.

 

 

 

 

           

 

 

 

 

            Başkan Yardımcısı Ersan KOR, önümüzdeki dönem için,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.         Bahçe sulama sisteminin yenilenmesi,

 

 

 

 

2.         Bina giriş, logarlarının ve su tesisatının yenilenmesi, bina önlerindeki kaldırımların yapılması, giriş ve çatı kapılarının tamiri veya yenilenmesi,

 

 

 

 

3.         Site için, özellikle kış aylarında devreye sokulmak üzere 150 kw gücünde bir jeneratör alınması,

 

 

 

 

4.         Site için paratoner yapılması,

 

 

 

 

5.         Sitenin doğusunda kanal boyunda yer alan ve site sınırları içinde bulunan sokağın terk edilerek, yeni site sınırlarına çit yapımı ve aydınlatma sistemi yapımının planlandığını, tüm bu işler için daire başına yaklaşık 500-TL.lik bir maliyet gerektiğini uygun bulunduğu takdirde daire başına 500-TL. ek bütçe isteyeceklerini ifade etmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Divan Başkanı bu konuda söz almak isteyen olup olmadığını üyelere sormuş;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Yakut A Blok sakini Selçuk BÜYÜKER, yeni jeneratör alınmamasını, bunun yerine mevcut jeneratörün 15 dakika çalıştırılmasını, sonra kapatılmasını istemiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Yakut D Blok sakini Nadi TÜRKARSLAN, ecrimisil ödemeleriyle ilgili neler yapıldığını sordu. Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KABAN söz alarak, konu ile ilgili bilgi vermiş ve eski yöneticilerden bazılarının birer yıl ceza aldığını ve alacak davalarının açılacağını ifade etmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Yakut E Blok sakini Salih KARAKAYA, özel güvenlik hizmetleriyle ilgili bilgi istemiştir. Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KABAN söz alarak, konu ile ilgili bilgi vermiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             Zümrüt D Blok sakini Suat GÖKSU, yangın ile ilgili olarak sitenin yangın tesisatı olmadığını, bundan yönetimin sorumlu olduğunu, tamamlanması gerektiğini söylemiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Yakut F Blok sakini Bayram BOLAT, su arızası, yangın ve hırsızlık gibi konularda Özel Güvenlik personelinin zaman zaman bina içlerinde kontrol yapmasını istemiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Zümrüt D Blok sakini Haydar SEZGİN, belediyenin yıktırdığı bölgeye yeniden çit yapılmasının, söylenenin aksine daha az masrafla yapılabileceğini ifade etti. Yönetim Kurulu Başkanı Faruk KABAN, çit çekilmesi ile masrafın içinde, aydınlatma, su tesisatı, ayak yıkama musluklarının yapımı gibi birçok harcamanın yer aldığını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Başkan Yardımcısı Ersan KOR, konuyla ilgili bilgi verdi ve basketbol sahası ile tenis kortunun 1/3 kadar bir alanın terk edileceğini söyledi. Divan Başkanı sitenin yasal sınırları içine çekilmesi gerektiğini ve o bölgede aydınlatma ve sulama tesisatının yapılacağını söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Yakut A Blok sakini Serdar BÜYÜKER, çatı kapılarının ve su tesisatının yenilenmesine gerek olmadığını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            Elmas B Blok sakini Bekir ANAÇKAYA, beş yıldır yapılmayan işlerin mevcut yönetim tarafından yapıldığını ifade ederek yönetime destek olunması gerektiğini söyledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elmas E Blok sakini Mustafa ERGEZER, mevcut jeneratörün ne kadar yakıt tükettiği ile ilgili bilgi istemiş, buna da Elektrik Mühendisi Zümrüt E Blok sakini Hüseyin BÜK gerekli açıklamaları yapmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zümrüt D Blok sakini Erşan ÖZEN, eski yönetimlerin aleyhinde konuşarak, geçmişte para toplandığı halde hizmet yapılmadığını, hırsızlıklar yapıldığını, mevcut yönetimin iyi çalıştığını ve teşekkür ettiğini beyan etmiştir. Divan Başkanı duruma müdahale ederek toptan herkesi suçlamanın yanlış olduğunu, özellikle toplantıda bulunan eski başkanlardan Yalçın BAYDOĞAN’a haksızlık yapılmış olacağını söyledi. Söz alan Yalçın BAYDOĞAN’da kendisine haksızlık yapıldığını, kendi dönemlerinde yasalara ve kurallara uygun çalışmalar yaptığını söylemiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Divan Başkanı bu konuda söz almak isteyen olup olmadığını üyelere sormuş ve daire başına aylık 500-TL. ek bütçeyi üyelerin oylarına sunmuş ve oy çokluğuyla kabul edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gündemin 8’nci maddesine geçilmiş, yeni yönetim ve denetim kurulu için divana verilen önerge oya sunularak oybirliğiyle Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine Agah Faruk KABAN, İbrahim ÇİMEN ve Ersan KOR, Denetim Kurulu Asil Üyeliğine Gazi GERİMTERLİ, Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine Tahir KONURALP, Mustafa ÇABUK ve Cemalettin TURAN Denetim Kurulu Yedek Üyeliğine Kenan ISSI oybirliğiyle seçilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yakut D Blok sakini Halil MİLLİ, yönetim kurulu başkanına hizmetlerinden dolayı ödenek verilmesi, diğer yöneticilere aidat muafiyeti getirilmesini önermiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elmas D Blok sakini Kazım SURAN, ödenek tahsisi ve aidat muafiyetinin uygun olmadığını belirtmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Divan Başkanı tarafından, ödenek tahsisi yerine yönetim kurulu asil üyeleri ile denetim kurulu üyesinin hizmetlerine karşılık ek bütçe hariç normal aidattan muaf tutulmaları şeklinde önerinin daha uygun olacağını belirterek bu hususu oylamaya sunmuş ve oybirliğiyle kabul edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gündemin 9’ncu maddesine geçilmiş, 2017-2018 yılı tahmini aidatın belirlenmesi ile ilgili Başkan Yardımcısı Ersan KOR, sitenin sabit harcamalarının daire başına yaklaşık 1100-TL.lik bir yük getirdiğini ifade ederek yıllık aidatın 1100-TL. olması gerektiğini belirtmiştir. Divan Başkanı yıllık 1100-TL. aidat ödenmesi ve ödeme planı hazırlanması konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi hususunu oylamaya sunmuş ve oybirliğiyle kabul edilmiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gündemin 10’ncu maddesine geçilmiş site sakinlerinin dilek ve temennileri alınmış, Elmas B Blok sakini Servet TÜRKKAN geçen yıl ödediği aidatın hakkını aldığını, kışın sitede ikamet eden bayanlardan birinin yönetime katılmasının daha iyi olacağını beyan etmiş olup, toplantı aynı gün saat 23.11’de sona ermiştir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DİVAN BAŞKANI                             KATİP ÜYE                                       KATİP ÜYE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yusuf ERDOĞDU                             Beyazıt Bestami SEVİN                    Fatih ÖZKÖK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     2018 YILI AİDAT   ÖDEME PLANI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       AĞUSTOS 2017 : 200.TL 

 

 

 

 

       EYLÜL       2017 : 200.TL.

 

 

 

 

       EKİM        2017 : 200.TL.

 

 

 

 

      KASIM       2017 : 200.TL.

 

 

 

 

      ARALIK      2017 : 200.TL.

 

 

 

 

      OCAK         2018 : 200.TL.

 

 

 

 

      ŞUBAT       2018 : 200.TL.

 

 

 

 

      MART        2018  :200.TL.

 

 

 

 

     TOPLAM                :1.600.TL.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AİDATLARIN GÜNÜNDE ÖDENMEMESİ HALİNDE 634 SAYILI KAT MÜLKİYET KANUNUNA GÖRE AYLIK %5 GECİKME FAİZİ TAHSİL EDİLECEKTİR.

 

 

 

 

BANKA HESAP NUMARALARIMIZ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZİRAAT BANKASI SİLİFKE ŞUBESİ:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŞUBE KODU           : 209

 

 

 

 

HESAP NO             : 48506224-5001

 

 

 

 

İBAN NO                : TR 81000 1000 209 48506224 5001

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İŞ BANKASI SİLİFKE ŞUBESİ

 

 

 

 

ŞUBE KODU         : 6620

 

 

 

 

HESAP NO            : 762031

 

 

 

 

İBAN NO               : TR 690006400000166200 762031

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AKBANK SİLİFKE ŞUBESİ

 

 

 

 

ŞUBE KODU          : 0492

 

 

 

 

HESAP NO             : 108983

 

 

 

 

İBAN NO                : TR07 0004 6004 9288 8000 1089 83

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WEB SAYFAMIZ :www.flamingo10.com

 

 

 

 

Sitemizle ilgili duyuru ve ılanlar buradan yapılacak olup adreslere mektupla gönderme yapılmayacaktır

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yazdır
Diğer haberler